Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

PSL: Poseł Stefan Krajewski będzie walczył o fotel szefa ludowców

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Stefan Krajewski, poseł na Sejm RP i szef podlaskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie walczył o fotel szefa tego ugrupowania. Jest on, jak do tej pory, jedynym oficjalnym kontrkandydatem obecnego prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Chcę przedstawić swoją wersję Stronnictwa – mówi poseł Krajewski:

– Też kwestie programowe, kwestie trzeźwości. W wielu obszarach, kwestiach oczywiście zgadzam się z prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, z którym współpracujemy od lat. Natomiast są obszary, gdzie mamy delikatnie inne podejście. Chcę to przedstawić, a kongres, delegaci zdecydują, która wizja im jest bliższa. Na kogo postawią. 

      2021-12-02 Stefan Krajewski o kandydowaniu na szefa PSLu 1

Szef podlaskich ludowców liczy na poparcie kolegów:

– Prowadzę takie rozmowy z ludźmi, delegatami. Reszta oczywiście zapadnie na kongresie. Tutaj ponad tysiąc delegatów, do tego goście, więc duża ilość ludzi, którzy będą decydować. 

      2021-12-02 Stefan Krajewski o kandydowaniu na szefa PSLu 2

Wybory odbędą się podczas kongresu ludowców, który zaplanowano na najbliższą sobotę, 4 grudnia, w Warszawie. Poza prezesem członkowie PSLu wybiorą także Radę Naczelną i jej przewodniczących, Główny Sąd Koleżeński oraz Główną Komisję Rewizyjną.

Stefan Krajewski w latach 2015-2018 był członkiem zarządu województwa podlaskiego V kadencji. Od 2016 roku jest szefem podlaskich struktur PSL, a od 2019 roku jest też posłem na Sejm RP.

pg

Hits: 48

Autor P. G.

2021-12-02

Więcej informacji z tej kategorii