Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Coraz zimniej. Policja sprawdza miejsca, w których mogą być bezdomni

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Coraz częściej temperatura na zewnątrz jest bliska zeru. Jest to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo, dlatego łomżyńscy dzielnicowi już teraz sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. Niskie temperatury mogą narazić te osoby na utratę zdrowia, a nawet życia. Chcąc pomóc potrzebującym, dzielnicowi odwiedzają już miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne.

– Mundurowi szczególną uwagę zwracają na niezabezpieczone pustostany oraz altanki działkowe i wiaty śmietnikowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane będą nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana będzie pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, może to być chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek, czy bezpiecznie spędzić noc – mówi podkom. Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Przypominamy o możliwości skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta forma powiadomienia policji polega na wybieraniu odpowiedniej zakładki, na przykład “osoba bezdomna wymagająca pomocy”, bądź “żebractwo”. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

KMP w Łomży/red. pg

Hits: 8

Autor P. G.

2021-11-08

Więcej informacji z tej kategorii