Do rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 zostało tylko kilka dni. Po dwóch miesiącach odpoczynku uczniowie wrócą do szkolnych ławek.
Czy najmłodsi mieszkańcy Łomży są gotowi na powrót do nauki? O to pytaliśmy z mikrofonem Radia Nadzieja.
W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że ma potrzeby wymiany podręczników. Od września w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych będą obowiązywały uszczuplone podstawy programowe. Podręczniki pozostają bez zmian, choć wydawnictwa zachęcają do kupowania nowych książek:
-Żadne treści nie zostały dodane, zatem podręczniki zawierają wszystkie treści obecne w podstawie programowej. Minister Edukacji, Barbara Nowacka wysłała list do dyrektorów szkół w których przypomina, że nie ma konieczności wymieniania podręczników. Wskazuje także na kwestie ekonomiczne, rodzice uczniów nie muszą wydawać pieniędzy na nowe podręczniki oraz istotna jest także kwestia ekologiczna – wyjaśnia Piotr Otrębski, rzecznik MEN.
Podręczniki dla uczniów szkół podstawowych są bezpłatne i zapewnia je szkoła. Przed uczniami ostatni wakacyjny weekend. Już w poniedziałek (02.09) usłyszą pierwszy, szkolny dzwonek.









