Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Demografia w Gminie Rutki znacznie spada

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Najtrudniejszymi czynnikami dla rozwoju naszej gminy są te, na które nie mamy wpływu” – mówił na antenie Radia Nadzieja wójt Gminy Rutki – Dariusz Modzelewski.

Demografia w gminie Rutki, jak w większości gmin wiejskich w województwie podlaskim znacznie spada, bardzo nas niepokoi mniejsza liczba uczniów w szkołach – mówi wójt Gminy Rutki – Dariusz Modzelewski.

-Nasze miejscowości się wyludniają. Kiedy zostawałem wójtem w gimnazjum były 3 klasy, prawie po 30 osób, łącznie w jednym roczniku mieliśmy ponad 100 uczniów, a obecnie mamy po 30 osób w 2 klasach, a my utrzymujemy razem 3 szkoły z 4 klasami, a na to nie stać naszej gminy. 

      2024-02-27 Dariusz Modzelewski

Chcemy przygotować szkoły, aby kształciły młodzież na jak najwyższym poziomie – dodaje wójt.

-Musimy zorganizować tyle klas ile będzie dzieci. W niedalekiej przyszłości w gminie Rutki będą tylko klasy w roczniku. Chcemy przygotować szkołę, aby dzieci miały szansę jakiej my kiedyś nie mieliśmy w tej gminie. Wybierzemy najlepszych nauczycieli, którzy będą pracować z dziećmi. 

      2024-02-27 Dariusz Modzelewski o szkołach

W związku z sytuacją radni gminy Rutki podjęli decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej w Kołomyi. Wójt podkreślał, że Gminę nie stać na utrzymanie placówki, która jest nierentowna. W budynku planowane jest w przyszłości otwarcie Domu Pomocy Społecznej.

Autor W M

2024-02-28

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...