Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region. Dodatki covidowe wspierają personel szpitali

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szpitale w regionie z dużym wsparciem w ramach tzw. “dodatków COVIDowych”. W województwie podlaskim największa kwota trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Placówka otrzymała blisko 9,5 mln złotych. Niespełna 2 mln 185 tysięcy otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Niewiele mniej, bo 2 mln 141 tysięcy trafiło do szpitala w Grajewie. Mniejsze kwoty trafiły do lecznic w Kolnie, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem. To odpowiednio 683,5 tysiąca, 556 tysięcy i 428 tysięcy złotych.

W województwie mazowieckim blisko 4,5 mln otrzymał szpital w Ostrołęce, a około miliona 878 tysięcy Stacja Meditrans w Ostrołęce. Spore środki finansowe trafiły także do szpitali w Wyszkowie i Ostrowi Mazowieckiej. To kolejno: milion 690 tysięcy i milion 429 tysięcy złotych.

Dodatki covidowe są wypłacane dla pracowników za pracę z pacjentami zakażonymi COVID-19. Tego typu wynagrodzenie przysługuje nie tylko medykom w szpitalach, ale także personelowi izby przyjęć, zespołom ratownictwa medycznego oraz diagnostom laboratoryjnym.

jt

Hits: 0

Więcej informacji z tej kategorii