Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Droga Nowogród-Miastkowo oddana do użytku

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po blisko 30 latach wyremontowany został odcinek drogi wojewódzkiej nr 648 między Miastkowem a Nowogrodem. To droga wykorzystana przez turystów, którzy jadą z Mazowsza na Mazury.

Modernizacja tej drogi była niezbędna – podkreśla wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś:

– Ta, która do tej pory istniała była o słabej nośności. Była niebezpieczną drogą. Dużo poboczy zdegradowanych i ciągle trzeba było wydawać pieniądze na bieżące utrzymanie. Ja stoję na takim stanowisku, że lepiej wydać na głęboki remont i na inwestycję więcej pieniędzy i ta droga będzie służyła bardziej, dłużej i bardziej komfortowo będzie się jeździło. 

      2021-09-14 Marek Olbryś o drodze Miastkowo-Nowogród

Mieszkańcom brakowało słów na tę drogę – mówi burmistrz Nowogrodu, Grzegorz Palka:

– Bardzo często też zgłaszane były do nas uwagi, przede wszystkim przez osoby przejeżdżające. Większość osób przejeżdżających nie wierzyła, że drogi wojewódzkie mogą tak wyglądać. Zawsze piłeczka była odbijana w kierunku gminy, abyśmy jak najszybciej zrobili coś z tą drogą. Mieszkańcy byli doskonale zorientowani, że jest to droga wojewódzka, poprzez nas bądź też sami bezpośrednio docierali do Zarządu Dróg Wojewódzkich prosząc o przynajmniej bieżące remonty bo już na całkowity remont myślę, że stracili nadzieję, ale w końcu nadszedł ten wyjątkowy moment. 

      2021-09-14 Grzegorz Palka o drodze Miastkowo-Nowogród

Wyremontowany został odcinek drogi o długości blisko 6 kilometrów, a sama droga została poszerzona o pół metra z każdej strony jezdni. Koszt inwestycji to ponad 4 miliony 300 tysięcy złotych, a cała kwota pochodzi z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego.

jt

Hits: 28

Autor P. G.

2021-09-14

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...