Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Drogi zostaną zmodernizowane ze wsparciem od województwa

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 3 miliony złotych na modernizacje dróg otrzymały samorządy z terenu województwa podlaskiego. To środki, które zostały przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

Wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, podkreśla, że rozwój gmin to zarazem rozwój województwa:

– Przecież nie możemy patrzeć, że jeżeli ktoś chce sfinansować działanie i ma 20 złotych, chce od województwa 20 złotych i od rządu 20 złotych i ma sfinansowaną inwestycję. I po to są wójtowie, po to są zarządy starostw, żeby tak właśnie myśleć. Iść do jednego beneficjenta, do drugiego i zbierać te pieniążki na inwestycje. I po to jest ten program. 

      2021-06-17 Marek Olbryś o drogach

Jednym z beneficjentów jest gmina Kolno, która otrzymała pół miliona złotych na remont drogi w Zaskrodziu:

– Jest to droga, która łączy ta miejscowość z drogą wojewódzką 647. Drogą, która w tej chwili, dzięki również decyzjom zarządu i współudziale pana marszałka, została w tym roku całkowicie wyremontowana. Jakość drogi gminnej była naprawdę bardzo słaba. Nie byłoby tego remontu, gdyby nie te pieniądze, gdyby nie te środki, a to świadczy już o skali pomocy, jakiej doświadczyliśmy – mówi wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski.

      2021-06-17 Józef Bogdan Wiśniewski o drogach

Niespełna 3 miliony złotych otrzymał powiat łomżyński na modernizacji drogi powiatowej Wizna – Jedwabne, a gmina Łomża otrzymała 400 tysięcy złotych na część kosztów budowy ulicy Bocianiej w Podgórzu i realizacji budowy oświetlenia w Konarzycach.

jt

Hits: 20

Autor P. G.

2021-06-17

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...