Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Dwóch młodych mężczyzn utonęło w jeziorze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

18- i 19-letni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego utonęli w jeziorze Świętajno. Do tragedii doszło wczoraj (13.07.) w miejscowości Warchały (powiat szczycieński).

Jak informuje tamtejsza policja, około godziny 21 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 18-latka, który przekazał, że w jeziorze Świętajno w miejscowości Warchały mogło dojść do utonięcia dwóch jego znajomych:

– 18-latek dodał, że obaj mężczyźni weszli wcześniej do wody pozostawiając na plaży swoje rzeczy. Zgłaszający już kilka minut później miał stracić ich z pola widzenia. Natychmiast o tym fakcie powiadomił innych letników, którzy w miejscowości Warchały przebywali wspólnie od soboty. Poszukiwania prowadzone przez młodzież nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili o zaginięciu 18- i 19-latka powiadomić miejscowe służby ratunkowe – podaje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. 

Działania poszukiwawczo – ratownicze prowadziło kilka zastępów straży pożarnej ze Szczytna, Mrągowa i Olsztyna oraz szczycieńscy policjanci. Mundurowi przeczesywali teren przyległy do jeziora Świętajno oraz rozpytywali ewentualnych świadków zdarzenia.

– Specjalistyczna grupa płetwonurków z KWP PSP Olsztyn o godz. 22:30 wyłowiła z jeziora ciało 18-latka. Niespełna 3 godziny później ciało 19-latka. Obaj młodzi mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Z relacji świadków wynikało, że posiadali słabe umiejętności pływackie i znajdowali się pod działaniem alkoholu – dodaje Cyganiuk.

Na miejscu tego tragicznego w skutkach zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracowali również szczycieńscy śledczy. Teraz wyjaśniają oni dokładne przyczyny i okoliczności utonięcia 18- i 19-latka.

Tylko wczoraj w całej Polsce utonęło 6 osób. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 165 zgonów w wyniku utonięcia.

KPP Szczytno/red. pg

Hits: 56

Autor P. G.

2021-07-14

Więcej informacji z tej kategorii