Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Dziś pierwszy dzień wiosny

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Synoptycy zapowiadają znaczne ocieplenie. W połowie tygodnia miejscami temperatura zbliży się do 20 stopni.

Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, już dziś niemal w całej Polsce termometry będą wskazywały wartości dwucyfrowe.

– Od 11 stopni na wschodzie do 13-14 na zachodzie. Trochę chłodniej tylko nad samym morzem i na obszarach podgórskich. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. W środę i czwartek na zachodzie kraju temperatura maksymalna może wynieść 19 stopni – mówił rzecznik IMGW.

Dodał, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i za tydzień nad Polskę północną i północno-wschodnią napłynie arktyczne powietrze.

– W tych regionach w ciągu dnia termometry wskażą nieznacznie powyżej zera, może także poprószyć śnieg. W nocy temperatura może spaść do minus 10 stopni, ale ochłodzi się tylko na dwie doby, później z powrotem będzie wyżowo – zapowiedział Walijewski.

Hydrolodzy natomiast nie przewidują w najbliższym czasie opadów deszczu. Jak wskazują, od 25 lutego w większości województw nie padało, warstwa nawierzchnia gleby jest przesuszona, co oznacza suszę meteorologiczną.

Lepsza sytuacja jest tylko na południu kraju, gdzie w tym roku spadło dość dużo śniegu.

IAR

Hits: 12

Autor P. G.

2022-03-21

Więcej informacji z tej kategorii