Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region. Fałszywy policjant znowu próbował oszukać

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pięć razy na terenie Łomży i raz w Ostrołęce. Tyle razy wczoraj (2.03.) fałszywy policjant próbował wyłudzić pieniądze od starszych osób. 

Do seniorki z Ostrołęki zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i powiedziała, że przestępcy chcą wyłudzić na nią kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Na szczęście kobieta zorientowała się szybko, że ma do czynienia z oszustem i o wszystkim powiadomiła prawdziwych policjantów. Czujnością wykazali się również seniorzy z Łomży, którzy nie dali się omamić i zgłosili sprawę na policję. 

Pamiętajmy, że oszuści na tzw. wnuczka cały czas modyfikują swoje metody działania podając się, m.in. w trakcie rozmowy telefonicznej np. za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, bądź siostrzeńca. Oszuści do wyłudzenia pieniędzy wykorzystują też informacje o wypadku i informują o rzekomo prowadzonych przez policję działaniach.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

oprac. pg

[related limit=”5″]

 
 

Hits: 0

Więcej informacji z tej kategorii