Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Jutro strajk rolników. Wójt gminy Piątnica apeluje o pozostawienie dzieci w domach

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jutro na terenie całego kraju odbędzie się strajk generalny rolników. W kilku miejscach w województwie podlaskim drogi zostaną całkowicie zablokowane.

Protesty rolników trwają od kilku tygodni w całej Europie. Jednym z powodów wyjścia na ulicę jest przedłużenie bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą do 2025 roku. Wicewojewoda podlaski, Ewa Kulikowska mówi, że jutro spotka się z protestującymi rolnikami.

– Powołują się na to, że chcą to przejść jak najbardziej łagodnie, żeby to nie było utrudnieniem dla ludzi, którzy będą korzystać z tych ulic. Aczkolwiek wiążą się z tym, że muszą pokazać taką solidarność z zagranicą, więc stąd ten rodzaj protestu, żeby później wiadomo było, że Polscy, podlascy rolnicy w tym uczestniczą.

      2024-02-08 Ewa Kulikowska

Rolnicy zablokują drogi w najbliższy piątek, 9 lutego, 16 i 23 tego miesiąca oraz 1 marca w godz. 10.00 – 15.00. Ruch samochodów zostanie powstrzymany w Marianowie, Piszu, Grajewie, Jeżewie i Zambrowie. Wójt gminy Piątnica, Artur Wierzbowski zaapelował do mieszkańców, aby rozważyć jutro możliwość pozostawienia dzieci szkolnych i przedszkolnych w domach.

– Mając na uwadze, że rozładowanie takiego korka może potrwać nawet do godziny 19.00 – 20.00 nie będziecie Państwo w stanie dotrzeć do naszych placówek oświatowych i odebrać dzieci w godzinach ich funkcjonowania. Bardzo proszę abyście Państwo skontaktowali się z dyrektorami szkół i ustalili indywidualnie możliwości odbioru dzieci ze szkół, oddziałów przedszkolnych i przedszkola samorządowego w Piątnicy – apeluje wójt Wierzbowski.

Blokada drogi będzie trwała od godziny 10.00 do godziny 15.00 i będzie miała charakter ciągły, bez możliwości udrażniania drogi co jakiś czas.

Autor B. Ś.

2024-02-08

Więcej informacji z tej kategorii