Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Łomżyńscy policjanci zatrzymali oszustów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dwaj mieszkańcy Bielska-Białej usłyszeli kilkanaście zarzutów oszustw metodą “na policjanta” w warunkach recydywy. Zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli dokonywać oszustw na terenie całego kraju dokonali łomżyńscy policjanci, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Śledczy wpadli na ich trop po tym, jak na początku października próbowali wyłudzić pieniądze od 11 mieszkańców Łomży.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Wtedy też 68-letnia mieszkanka miasta uwierzyła w historię mężczyzny podającego się za policjanta, który zadzwonił do niej na stacjonarny telefon. W słuchawce usłyszała, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy, aby się ,,wykupić”. Dla uwiarygodnienia tej historii mężczyzna przekazał telefon rzekomemu wnuczkowi kobiety, który potwierdził, że “mama została zatrzymana”. Zapłakany głos dziecka na tyle uśpił czujność seniorki, że bez wahania przekazała 20 tysięcy złotych mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. 

      2021-12-13 Justyna Janowska o oszustach wyłudzających pieniądze na policjanta 1

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili odpowiedzialnych za te przestępstwa:

– Wszystkie tropy prowadziły mundurowych do dwóch mieszkańców Bielska-Białej. Zostali oni zatrzymani we wtorek, w Wejherowie. Okazało się, że uczestniczyli oni również w kolejnych oszustwach, do których doszło we wrześniu i w listopadzie w Białymstoku, w Suwałkach i w Warszawie. W wyniku tych oszustw seniorzy stracili łącznie blisko 140 tysięcy złotych. Schemat działania przestępców, w każdym z tych przypadków był podobny, a oni pełnili w nim rolę “odbieraków”. 

      2021-12-13 Justyna Janowska o oszustach wyłudzających pieniądze na policjanta 2

54-latek usłyszał 15 zarzutów oszustwa, a o rok młodszy mężczyzna, 2 zarzuty. Wszystkie usłyszeli w warunkach recydywy. Wczoraj decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

jt

Hits: 9

Autor P. G.

2021-12-13

Więcej informacji z tej kategorii