Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Nowa ścieżka spacerowa w Dolinie Narwi

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 3 kilometry ścieżki pieszo-rowerowej w malowniczych terenach nadnarwiańskich górek. Taki szlak od Kalinowa do Piątnicy Włościańskiej został dzisiaj uroczyście otwarty na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Oddana ścieżka to pierwszy etap długofalowego projektu:

– Jest pierwszym etapem, który stworzy nam w przyszłości całą infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną, której tutaj brakuje w łomżyńskim parki i w okolicach Łomży w ogóle, i miejscowości ościennych, czyli Gmina Piątnica, Gmina Łomża. Ten pierwszy etap charakteryzuje się tym, że szukamy miejsc bardzo cennych i wymagających wyeksponowania mieszkańcom Łomży i okolic, w których będą się one znajdywały – mówi dyrektor parku, Mariusz Sachmaciński.

      2021-09-27 Mariusz Sachmaciński o ścieżce spacerowej 1

 

Samą ścieżkę można pokonywać na wiele sposobów:

– Jest przygotowana przez naturę do tego, żeby w tym terenie można było wędrować pieszo, jeździć nartami biegowymi w okresie zimowym albo też spacerować rodzinnie i wszystko tutaj, co dookoła jest można przeżyć na własne oczy, oglądając coś, czego niektórzy tutaj nigdy nie widzieli. Bo jest to taka strefa zapomniana, trochę na uboczu, ukryta, ale dzisiaj ją pokażemy i zobaczycie państwo dużo tablic kierunkowych, które ustawiają uczestników, korzystając z tej infrastruktury, w jakim kierunku mają iść alba gdzie się zatrzymać, co zobaczyć.

      2021-09-27 Mariusz Sachmaciński o ścieżce spacerowej 2

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w kwocie 8 tysięcy złotych.

jt

Hits: 28

Autor P. G.

2021-09-27

Więcej informacji z tej kategorii