Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Od kwietnia rodzice będą mogli wnioskować o “żłobkowe”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od 1 kwietnia rodzice mogą wnioskować o “żłobkowe”. Dotyczy to rodziców, którzy łączą obowiązki rodzinne z zawodowymi, a ich dzieci uczęszczają do żłobków, klubów dziecięcych lub ma dziennego opiekuna. Dopłata wyniesie do 400 zł miesięcznie na dziecko, które nie jest objęte Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym.

O szczegółach Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

– Na początku roku weszły w życie przepisy o nowym świadczeniu jakim jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, w ramach którego na drugie i kolejne dziecko od 12. do 35 miesiąca życia rodzic może otrzymać maksymalnie 12 tys. zł. – 500 zł co miesiąc przez 2 lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Na dziecko, na które nie przysługuje Rodzinny Kapitał Opiekuńczy rodzic może otrzymać tzw. „żłobkowe”, nie dłużej jednak niż do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 4. rok życia.

      2022-03-30 Katarzyna Krupicka o dodatku żłobkowym

Wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku czy klubie dziecięcym można składać elektronicznie od 1 kwietnia. Jeżeli rodzic złoży wniosek do końca maja 2022 r., to otrzyma dopłatę od miesiąca, w którym dziecko zaczęło uczęszczać do placówki – ale nie wcześniej niż od 1 stycznia 2022 r. Jeśli wniosek złoży po 31 maja, to dofinansowanie otrzyma od miesiąca, w którym złożył wniosek.

jt

Autor P. G.

2022-03-30

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...