Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Na początek język polski. W tym roku do egzaminów podchodzi 500 tysięcy uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych i ponad 7 tysięcy uczniów z Ukrainy.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik mówił, że w tym roku egzamin odbywa się w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie podstawę programową. To ze względu na zdalną naukę i pandemię.

– To będzie łatwiejsze, dostosowane do tego, co się zadziało w poprzednich dwóch latach. W przypadku języka polskiego takie najbardziej namacalne kwestie to jest ograniczenie listy lektur. Znajomość niektórych lektur nie będzie sprawdzana na egzaminie w zadaniach. Oczywiście ósmoklasista jeśli będzie miał ochotę, może w wypracowaniu się do tych lektur odwołać, ale my oddzielnych lektur – wykreślonych niejako w wymaganiach egzaminacyjnych – nie będziemy dawać – mówił Marcin Smolik.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie Tomasz Ziewiec mówił, że egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny egzamin w życiu uczniów.

– Uważam, że uczniowie w tym roku są przygotowani optymalnie. Na tyle na ile, można było się przygotować. Uzyskali pomoc dydaktyczną jak i psychologiczno-pedagogiczną. Jesteśmy przygotowani. Czekamy na moment, w którym uczniowie zasiądą i punktualnie o godzinie 9.00 – mam nadzieję w sposób zupełnie niezakłócony – będą mogli zacząć pisać swoje egzaminy – dodał Tomasz Ziewiec.

W środę matematyka. W czwartek język obcy.

IAR

Hits: 14

Autor P. G.

2022-05-24

Więcej informacji z tej kategorii