Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Policja przypomina ,,oznakuj i zabezpiecz swój rower”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Oznakuj i zabezpiecz swój rower przed kradzieżą – przypomina policja. Pozostawione bez nadzoru są doskonałą okazją dla złodzieja.

W ostatnim czasie na terenie Łomży doszło do kilku takich sytuacji, dlatego łomżyńscy mundurowi apelują, aby zadbać w szczególności o te pozostawione ,,na chwilę” – ostrzega Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

-Łomżyńscy policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Jednocześnie apelują o zabezpieczanie jednośladów, zwłaszcza pozostawianych na klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W takich miejscach, zabezpieczenia techniczne mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży. Tylko w ostatnim tygodniu łomżyńscy policjanci otrzymali 4 zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów.

      2024-05-10 Urszula Brulińska

Należy pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić przed kradzieżą:

-Korzystajmy z dobrych zabezpieczeń technicznych, które dostępne są na rynku. Jeżeli rower musimy zostawić w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi piwnicy były dobrze zabezpieczone, wyczulmy sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic. Zachowajmy kartę gwarancyjną roweru, a jeśli już jej nie mamy, to spiszmy numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży. 

      2024-05-10 Urszula Brulińska o zabezpieczaniu rowerów

Policjanci przypominają, że kiedy dojdzie do kradzieży roweru należy natychmiast zgłosić to na Komendę. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru, z numerem ramy i opisem pojazdu czy też zdjęcie. Jeśli jesteśmy świadkami kradzieży, reagujmy.

fot. KPP Wysokie Mazowieckie

 

Autor W M

2024-05-11

Więcej informacji z tej kategorii