Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Poseł Kołakowski znalazł zatrudnienie w BGK?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Poseł Lech Antoni Kołakowski w lipcu zrezygnował z poselskiego uposażenia. Powodem, jak donosi Newsweek, jest praca doradcy prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Do tej pory, jako zawodowy poseł, Lech Kołakowski otrzymywał około 10 tysięcy złotych brutto. Na tę kwotę składa się uposażenie poselskie oraz dieta parlamentarna. Uposażenie nie przysługuje posłom, którzy osiągają dochody z innej aktywności pozaparlamentarnej (oprócz podlegającej prawu autorskiemu albo prawom pokrewnym).

Jak podaje Newsweek poseł Kołakowski w lipcu złożył do Kancelarii Sejmu RP oświadczenie o rezygnacji z uposażenia. Gazeta ustaliła, że otrzymał on posadę doradcy prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego.

“Po kilku dniach poszukiwań udało nam się znaleźć dwa źródła, które twierdzą, że poseł Kołakowski odnalazł się w Banku Gospodarstwa Krajowego. Tak się składa, że to jedyny bank w całości należący do Skarbu Państwa. Jego prezesem jest od 5 lat Beata Daszyńska-Muzyczka. Specjalistka od bankowości wcześniej związana z bankiem BZ WBK, którego prezesem był Mateusz Morawiecki” – podaje tygodnik.

Przypomnijmy, że poseł Kołakowski w listopadzie 2020 roku opuścił Prawo i Sprawiedliwość. 1 lipca wrócił do Zjednoczonej Prawicy, jako poseł Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Do sprawy będziemy wracać.

red. pg

Hits: 112

Autor P. G.

2021-07-23

Więcej informacji z tej kategorii