Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Powiatowy Urząd Pracy pracuje zdalnie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży ogranicza bezpośrednią obsługę klientów. Ma to związek z zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa i rozwiązaniami, które ogłosił rząd.

Chcemy uniknąć sytuacji, w której będziemy musieli się zamknąć – wyjaśnia dyrektor Elżbieta Olejniczak:

– Ponieważ u nas jest to urząd przez, który przewija się bardzo dużo klientów, więc wiadomo to prawdopodobieństwo zakażenia jest duże, więc my też oczywiście na podstawie rozporządzenia przechodzimy na pracę zdalną. Generalnie już od poniedziałku pracujemy bez kontaktu z klientem. Rozumiemy to, że musimy w dalszym ciągu realizować nasze zadania i nie możemy dzisiaj powiedzieć, że nie będziemy na przykład realizować funduszu pracy i aktywnych form.

      2022-01-25 Elżbieta Olejniczak o zmianach w obsłudze klienta PUP 1

W sytuacjach wyjątkowych można umówić się na wizytę bezpośrednią:

– Przyjmujemy pracodawców, przyjmujemy bezrobotnych w sytuacjach koniecznych bezpośrednio, nie tylko z wykorzystaniem form elektronicznych. Mamy stanowiska przygotowane w urzędzie specjalnie do obsługi osób z zewnątrz. One są oczywiście zabezpieczone zgodnie z reżimem sanitarnym, więc wiadomo – maseczka, dezynfekcja, dystans.

      2022-01-25 Elżbieta Olejniczak o zmianach w obsłudze klienta PUP 2

Zmiany będą obowiązywać co najmniej do 28 lutego. Wszystkie potrzebne informacje kontaktowe znajdą państwo na stronie lomza.praca.gov.pl

pg

Hits: 30

Autor P. G.

2022-01-25

Więcej informacji z tej kategorii