Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Powstaną nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Nowe miejsca zatrudnienia w regionie dla osób z niepełnosprawnością, warsztaty terapii zajęciowej czy nowoczesna linia produkcyjna – to tylko niektóre plany Fundacja Aktywni w Pracy, która oficjalnie przeniosła swoją siedzibę z Warszawy w Łomży.

Podczas uroczystej inauguracji w nowym miejscu przy ul. Ciepłej 22 przedstawiciele Fundacji zaprezentowali plany na najbliższe lata. Mamy trzy główne cele- mówi Karolina Jałbrzykowska- Szabłowska, prezes Fundacji:

-Planujemy otworzyć Warsztat Terapii Zajęciowej w Łomży, gdzie miejsce pracy znajdzie około 30 osób z niepełnosprawnościami. Kolejnym punktem jest otworzenie filii Zakładu Aktywności Zawodowej ,,Argenta” w Zambrowie. Zakłada będzie realizował to co realizujemy w Łomży czyli produkcję tekstylna.

      2024-06-12 Karolina Jałbrzykowska- Szabłowska

Fundacja planuje także unowocześnienie linii produkcyjnej w mieście, tak by była jeszcze lepiej dostosowana do pracy osób z niepełnosprawnością:

-Kolejnym punktem jest automatyzacja i robotyzacja linii produkcyjnej, którą obecnie posiadamy w Zakładzie Aktywności Zawodowej ,,Argenta” w Łomży. Dostosowanie nowoczesnych technologii cyfryzacji oraz sztucznej inteligencji, która będzie współpracowała z osobami z niepełnosprawnością. Stwarzamy nowe stanowiska pracy.

      2024-06-12 Karolina Jałbrzykowska- Szabłowska o nowych miejscach pracy

Obecnie w Zakładzie Aktywności Zawodowej ,,Argenta” w Łomży który specjalizuje się w produkcji tekstylnej zatrudnienie znajduje ponad 70 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Z Fundacją Aktywni w pracy współpracuje miasto Łomża. To właśnie w ZAZ-ie powstają kolorowe kocyki, które trafiają do najmłodszych mieszkańców miasta w ramach wyprawki dla noworodków.

fot. Fundacja Aktywni w Pracy/FB

Autor W M

2024-06-12

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...