Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Ratownicy obchodzą dziś swoje święto

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś (19.10.) obchodzimy Dzień Ratownika. Ostatnie dni to ciąg świąt związanych ze służbą zdrowia. Październik jest dla nas – ratowników bardzo ważny podkreślał na naszej antenie ks. Radosław Kubeł szef Grupy Ratowniczej “Nadzieja”:

– Już zaczynamy 13 października. Państwowe Ratownictwo Medyczne ma wtedy swój dzień. Ten dzień obchodzimy w Polsce od 2006 roku. To 13 października dzień Państwowego Ratownictwa Medycznego. 18 października natomiast świętujemy wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Wiemy, że Łukasz był lekarzem. Odmalował w Ewangelii piękny obraz Miłosierdzia Bożego, a więc tutaj wszystkie osoby związane z ratownictwem, z lecznictwem, ze szpitalnictwem, ogólnie mówiąc z ochroną zdrowia świętują. I dzisiaj po raz trzeci obchodzony na świecie Dzień Ratownika. 

      2021-10-19 Ks. Radosław Kubeł o Dniu Ratownika 1

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – Szczególnie dziś ważne, aby wybrzmiało hasło którym kierują się wszyscy ratownicy, ale nie tylko dodaje ks. Kubeł:

– Każdy człowiek, który spieszy na pomoc potrzebującemu, opiekuje się chorym ma to hasło zapisane w sercu. Nawet jeżeli o tym do końca nie mówi. Nawet może sobie nie uświadamia, ale ratując człowieka oddajemy Panu Bogu chwałę. Święty Ireneusz mówił, że każdy żyjący człowiek jest chwałą Boga. I tutaj w obrazie człowieka cierpiącego widzimy te największe wyzwanie dla Miłosierdzia na tym świecie, a więc spieszyć z pomocą potrzebującym. Bogu na chwałę przez służbę człowiekowi, a ludziom na ratunek jako sposób oddawania tej chwały.  

      2021-10-19 Ks. Radosław Kubeł o Dniu Ratownika 2

Całą rozmowę z ks. Radosławem Kubłem znajdziecie państwo na naszej stronie.

mb/md

Autor M. Sz.

2021-10-19

Więcej informacji z tej kategorii