Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Rozpoczynają się egzaminy maturalne

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj (4.05.) język polski, a potem matematyka i język obcy. W całym kraju rozpoczynają się egzaminy maturalne.

– W tym roku uczniowie mają trochę więcej przywilejów. Nie mają obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Oczywiście osoby, którym wyniki tych egzaminów był potrzebne do tego, żeby podjąć studia na wybranych przez siebie uczelniach mieli taką możliwość. Mogli zadeklarować wolę przystąpienia do egzaminów ustnych. To jest jedna sprawa. Druga sprawa, jest troszeczkę mniej treści na matematyce i na języku polskim – mówi Bożena Śliwowska, dyrektor Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. 

      2021-05-04 Bożena Śliwowska o matruach 1

Zrezygnowano też z obowiązku przystąpienia do egzaminu rozszerzonego z jednego z przedmiotów. Mimo wszystko matury to stres, ale dyrektor Śliwowska zaleca podejść do nich spokojnie:

– Potraktować egzamin, jako kolejne wyzwanie i spróbować skorzystać z tych umiejętności i wiadomości, które posiadają uczniowie w głowie. Przeczytać dokładnie wszystkie polecenia w arkuszu. Zaczynać od tych zadań, na które odpowiedzi znamy najlepiej. Nie wychodzić przed czasem. Nie uważać, że ja już nic nie napiszę, nic nie wymyślę. Nie poddawać się. 

      2021-05-04 Bożena Śliwowska o maturach 2

Egzaminy maturalne potrwają do 20 maja.

pg

Hits: 15

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...