Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region. Starosta wysokomazowiecki odpowiada pielęgniarkom: Nazwa miejscowości to nie adres

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki, nie widzi problemu w przyjętej przez siebie polityce informacyjnej w sprawie koronawirusa. – Adres to jest miejscowość plus numer domu. Nie mówiąc już o tym, że dane osobowe typu imię i nazwisko w ogólne tutaj nie wchodzą w rachubę – mówi.

– Ja jestem szefem obrony cywilnej i szefem zarządzania kryzysowego na terenie powiatu i na pewno nie związek zawodowy będzie mi mówił, czy ja mogę w tej sprawie koronawirus się wypowiadać czy nie. Ten problem to nie jest dla mnie problem. Zarzucanie mi tego, że ja ujawniam adresy jest jakimś kompletnym nieporozumieniem. Jeżeli adresem jest miejscowość no to mamy jakby chyba inny system prawny, którym posługuje się Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, a odrębny jest system prawny obowiązujący w Polsce, bo adres to jest miejscowość plus numer domu przynajmniej. Nie mówiąc już o tym, że dane osobowe typu imię i nazwisko w ogólne tutaj nie wchodzą w rachubę. Ja jestem szczerze powiedziawszy zaskoczony raz tym pismem, da interpretacją prawa, które właśnie tutaj przedstawia ten związek – mówił na antenie Radia Nadzieja Bogdan Zieliński. Samorządowiec ma jutro przesłać izbie swoją odpowiedź na to pismo. 

Reakcja okręgowej Izby Pielęgniarek nie jest jedyną w tej sprawie. Jak ustalili nieoficjalnie reporterzy Radia Nadzieja, także Rzecznik Praw Obywatelskich wystosował pismo do starosty, w którym wyraził swoje zaniepokojenie upublicznianiem lokalizacji osób chorych na koronawirusa. 

W powiecie wysokomazowieckim do tej pory potwierdzono 31 przypadków zakażenia koronawirusem.

BB/JT/red. pg

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-23

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Druga Niedziela Adwentu

Wiara: Druga Niedziela Adwentu

Bieg roku liturgicznego, który niczym koło, mknie do przodu, niesie dla każdego z nas prawdę o naszym życiu. Dobre...