Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Trwa rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jednostki Ochotniczych Hufców Pracy w województwie podlaskim rozpoczęły nabór na rok 2024-2025. Rekrutacja potrwa do końca września.

Młodzież może zdobywać wykształcenie i zawód w kilku Ośrodkach Szkolenia i Wychowania. Jeden z nich znajduje się w Łomży. Do jednostek OHP przyjmowane są osoby w wieku od 15 do 18 lat – mówi Anna Dziemiańczuk, komendant Hufca Pracy w Łomży.

-Może zgłaszać się młodzież, która ma szczególne potrzeby, to młodzież dysfunkcyjna, która pochodzi z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, które spotykają się z wieloma problemami. Taka młodzież ma u nas ogromne wsparcie, wychowawcy pracują na zasadzie m.in. zajęć kulturalno-oświatowych, zajęć wyrównawczych. 

      2024-06-11 Anna Dziemiańczuk

Podlaski wojewódzki komendant OHP, Edyta Kondzior podkreśla, że młodzież ma możliwość zdobycia zawodu, a to krok w dorosłość:

-Mają możliwość zdobywania praktycznego zdobywania zawodu, gdzie zdobywają status pracownika młodocianego, młodzież ma możliwość zobaczyć jak wygląda prawdziwa praca. 

      2024-06-11 Edyta Kondzior

Jednostki Ochotniczych Hufców Pracy są m.in. w Wasilkowie, Grajewie, Kolnie czy Zambrowie. Młodzież może zdobyć wykształcenie m.in. w takich kierunkach jak: cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz czy fryzjer.

Autor W M

2024-06-11

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...