Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uważajmy na dzikie zwierzęta. Rozpoczął się czas migracji, co oznacza, że na drogach możemy spotkać łosie, jelenie oraz mniejsze zwierzęta, takie jak np. lisy czy borsuki.

Na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi doszło już do kilku kolizji z udziałem łosi – informuje dyrektor parku, Mariusz Sachmaciński:

– Okres właśnie początku września jest takim intensywnym okresem migracji zwierząt przez weksle czy korytarze ekologiczne, które istnieją od tysięcy lat przez nasz teren. I tutaj  trzeba mieć baczną uwagę gdy jedziemy w późnych godzinach wieczornych czy nocnych, ale też dochodzi do przejść w skali całego naszego województwa w ciągu dnia. Łosie mają swój rytm. One pobudzone testosteronem starają się też w ciągu dnia przemieszczać się na duże odległości i często wkraczają właśnie na drogi publiczne, gminne, powiatowe czy wojewódzkie i stwarzają ogromne zagrożenie w takich sytuacjach. 

      2021-09-10 Mariusz Sachmaciński o dzikich zwierzętach

Na dzikie zwierzęta uważajmy m.in. w ciągu drogi krajowej nr 63 między Podgórzem a Wygodą oraz na drodze krajowej nr 64 między Piątnicą a Wizną.

jt

Hits: 11

Autor P. G.

2021-09-10

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...