Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: W WORDach działała grupa przestępcza? Jest akt oskrażenia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży i udział w zorganizowanej grupie przestępczej? Takie są ustalenia Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. 

Białostocka prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 23 osobom, którym przedstawiono łącznie 600 zarzutów dotyczących między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udzielania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za ułatwienie uzyskania pozytywnych wyników egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Przedmiotowy proceder obejmował okres od grudnia 2010 roku do listopada 2015 roku i dotyczył egzaminów na prawo jazdy odbywających się w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku, Suwałkach, Warszawa-Bemowo, Siedlcach i ośrodku zamiejscowym tego WORDu w Garwolinie zdawanych przez co najmniej 255 osób, które przekazały podejrzanym, zajmujących się płatną protekcją oraz pomocą w wyłudzaniu poświadczenia nieprawdy od egzaminatorów, korzyści majątkowe w łącznej kwocie nie mniejszej niż 635 tys. złotych w celu uzyskania pozytywnych wyników egzaminów na prawo jazdy.

W toku postępowania przygotowawczego dokonano odtworzenia i analizy ponad 55 tysięcy rozmów telefonicznych zarejestrowanych w trakcie kontroli operacyjnej. Zgromadzonych zostało także blisko 100 tomów akt i przesłuchano ponad 320 świadków. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Nadzieja, wśród oskarżonych nie ma nikogo z łomżyńskiego ośrodka.

jt

Hits: 36

Autor P. G.

2021-11-03

Więcej informacji z tej kategorii