Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: WSA z SDOO w Krzyżewie promują zdrową żywność

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Jesteś tym, co jesz” – taki tytuł nosi film krótkometrażowy, który promuje zdrową żywność. To kolejna produkcja, która powstała dzięki współpracy Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży ze Stacją Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie.

Jaka jest zdrowa żywność? Na to pytanie starał się odpowiedzieć prorektor uczelni, Andrzej Borusiewicz:

– Zdrowa żywność to bezpieczna żywność. Tutaj mówimy o różnych systemach uprawy. Promujemy ekologię, ale należy pamiętać, że różnego rodzaju badania, które prowadzimy pokazują, że nam zależy przede wszystkim na tym, żeby nie było związków niebezpiecznych, żeby klient przychodzący do sklepu, konsument mógł wybrać bezpieczną żywność dla siebie i dla rodziny. 

      2021-08-26 Andrzej Borusiewicz o spocie

Promowanie zdrowej żywność popiera Krzysztof Dzierma, czyli ks. Antoni z serii filmów “U pana Boga za…”, który wystąpił w spocie “Jesteś tym, co jesz”:

– Mam szklarnię, mam ogród z warzywami, więc na swoje potrzeby jestem w stanie coś tam uhodować. Nieraz też za dużo to muszę oddawać sąsiadom. Dzielić się tym. Oczywiście nie na produkuję tego, żeby to starczyło na cały rok. Także jestem uzależniony od supermarketów i targów warzywnych, ale staram się, o ile możliwe, mieć jednak bezpośrednio. 

      2021-08-26 Krzysztof Dzierma o spocie

Więcej o zdrowej żywności będą mogli państwo posłuchać w popołudniówce o godzinie 16:15. Gościem Jakuba Trochimowicza będzie Andrzej Borusiewicz, prorektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

jt

Hits: 28

Autor P. G.

2021-08-26

Więcej informacji z tej kategorii