Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych, największe miasta w regionie wprowadzają zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy. Sprawdziliśmy, jak będzie to wyglądać w Łomży, Ostrołęce i Zambrowie. 

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, od piątku 29 października br. do wtorku 2 listopada, w okolicy cmentarzy w Łomży wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Największe zmiany tradycyjnie będą dotyczyły skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Zawadzką:
  • W piątek około południa na ul. Zawadzkiej wyłączony z ruchu zostanie jeden pas lewoskrętu w ul. Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, przed sygnalizacją świetlną, wyłączony zostanie prawy pas jazdy na wprost w kierunku Al. Legionów. Zmiany te są podyktowane dopuszczeniem możliwości parkowania na wysokości cmentarza na prawym pasie jezdni ul. Sikorskiego i będą obowiązywały do godzin porannych we wtorek.

    Na skrzyżowaniu ulicy Zawadzkiej i Kopernika  jeden z parkingów przeznaczony zostanie pod handel. Również przy ul. Dworcowej wyznaczone zostaną miejsca pod handel okolicznościowy.

  • Przy ul. Przykoszarowej, w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel, zmianie ulegnie umiejscowienie przystanku autobusowego.

Poniżej publikujemy mapy ze zmianami:

Ostrołęka

Przedstawiamy tymczasową organizację ruchu drogowego w rejonie cmentarza komunalnego przy ulicy Krańcowej i cmentarza parafialnego przy ulicy Kurpiowskiej w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany obowiązywać będą w dniach od 29 października od godz. 14.00 do 2 listopada do godz. 11.00.

1. Rejon cmentarza parafialnego przy ulicy Kujawskiej

1) dojazd do cmentarza ulicami: Podchorążych, płk. Edwarda Filochowskiego – “Sana” i 22-go Lipca,
2) wyjazd z rejonu cmentarza ulicami: gen. Ludwika Kickiego i Kurpiowską,
3) ulice 22-ego Lipca, Kurpiowska, gen. Ludwika Kickiego – jako jednokierunkowe,
4) ulica Wioślarska bez przejazdu “ślepa” – umożliwiony dojazd do “Hotelu nad Narwią”,
5) miejsca postojowe wyznaczone “Na Błoniach” nad rzeką Narew (koło plaży) oraz na parkingach hali sportowo – rekreacyjnej (brama wjazdowa od strony ulicy Kurpiowskiej i ulicy gen. Ludwika Kickiego),
6) ulica Szpitalna na odcinku od ulicy Kaszubskiej do ulicy Kujawskiej – zamknięta dla ruchu kołowego z przeznaczeniem na handel,
7) wyznaczenie około 9 miejsc dla inwalidów w zatoce postojowej w ulicy Kujawskiej przy domu pogrzebowym.

2. Rejon cmentarza komunalnego przy ulicy Krańcowej

Na ulicy Krańcowej na całej jej długości przewiduje się wprowadzenie zakazu zatrzymania (dodatkowe znaki B-36 zostaną ustawione po obu stronach ulicy Krańcowej w rejonie skrzyżowania z drogą krajowa nr 61 i w rejonie skrzyżowania z ulicą Modrzewiową).

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie cmentarzy czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Staży Miejskiej w Ostrołęce.

Zambrów:

Urząd Miasta Zambrów wprowadza zmiany w tymczasowej organizacji ruchu w okolicach jednego z zambrowskich cmentarzy. Będą one obowiązywały do środy 3 listopada.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Urząd Miasta Zambrów wprowadził zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Obowiązują one od dnia 29 października 2021r. (piątek) godz. 1400 do dnia 3 listopada 2021r. (środa) godz. 1200, na ulicach: Księdza Marcina Krajewskiego, Obrońców Zambrowa, Cmentarnej i Ostrowskiej.

Zasady tymczasowej organizacji ruchu:

–     wjazd na ulicę Cmentarną ze skrzyżowania z ulicą Obrońców Zambrowa będzie możliwy jedynie dla mieszkańców, osób posiadających stosowne zezwolenia oraz służb,

–     ulica Cmentarna od skrzyżowania z ulicą Obrońców Zambrowa do skrzyżowania ul. Krajewskiego z ul. Ostrowską będzie ulicą jednokierunkową,

–     wjazd na ulicę Ks. M. Krajewskiego od strony ulicy Ostrowskiej będzie zabroniony,

–     ulica Ks. M. Krajewskiego będzie wyłączona z ruchu w obu kierunkach – między główną bramą cmentarną a zwężeniem drogi od strony ulicy Wiejskiej,

–     na terenie parkingu przy cmentarzu będzie prowadzona sprzedaż kwiatów i zniczy,

–     na terenie cmentarza komunalnego od strony ul. Ostrowskiej zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla pojazdów z identyfikatorem oraz osób niepełnosprawnych (zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym) mających możliwość wjazdu i zaparkowania pojazdu,

–     wyznaczono strefy zakazu parkowania i zakazu zatrzymywania się.

Poniżej mapa obrazująca obowiązujące zmiany:

red. pg

Hits: 34

Autor P. G.

2021-10-28

Więcej informacji z tej kategorii