Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Sejm RP: Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Parlamentarzyści Porozumienia odchodzą z klubu Prawa i Sprawiedliwości – napisał na twitterze zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek. Posłowie utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.

Jak komentuje sytuację Marcin Sekściński wicewojewoda podlaski – członek Porozumienia – jest zaskoczony obrotem spraw, ale sytuacja od jakiegoś czasu nie była jasna w obozie Zjednoczonej Prawicy:

– Sama dymisja premiera tak, jak najbardziej. Natomiast napięcia w Zjednoczonej Prawicy były już od pewnego czasu, ale tak jestem zaskoczony. To, że zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy to jest fakt, który się dzisiaj zadział. Jak przyszłość pokażą najbliższe dni. Ja w tej chwili jestem na urlopie, więc nie uczestniczę bezpośrednio w tych rozmowach. Będę państwa informować na bieżąco o decyzjach swoich po powrocie z urlopu. 

      2021-08-11 Marcin Sekściński o decyzji Porozumienia

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologi Jarosława Gowina.

– Ze względu na słabe działania dotyczące ważnych i kluczowych ustaw dotyczących obniżenia podatków, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do prezydenta z wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina – poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

mb/jt

Hits: 30

Autor P. G.

2021-08-11

Więcej informacji z tej kategorii