Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Senator Komorowski komentuje słowa marszałka Grodzkiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Z jednej strony jestem zdziwiony tą wypowiedzią marszałka Grodzkiego, ale z drugiej strony, to mu się nie dziwię”. W takich słowach senator Prawa i Sprawiedliwości, Marek Komorowski, komentuje wypowiedź marszałka Senatu dla “Rzeczpospolitej”, w której poinformował, że Senat nie zajmie się Funduszem Odbudowy na zaplanowanym na 12 maja posiedzeniu:

– Mam nadzieję, że cała gospodarka zostanie odblokowana. Wówczas będzie potrzebna zdecydowana pomoc, żeby pokonać te skutki, więc jak najszybciej, jak najprędzej trzeba przyjąć. Był prowadzone konsultacje. To, że Platformie Obywatelskiej one się nie podobają to nie jest nic nowego, bo Platformie Obywatelskiej nic się nie podoba. Cokolwiek rząd Prawa i Sprawiedliwości by zrobił, nic się nie podoba – mówi senator Komorowski.

      2021-05-10 Marek Komorowski o słowach marszałka Grodzkiego 1

Jednocześnie parlamentarzysta ma nadzieję, że ostatecznie uda się podczas tego posiedzenia przegłosować ratyfikację Funduszu Odbudowy:

– Mamy trzydniowe posiedzenie. Możemy poświęcić jeden dzień. Jeżeli jest to za mało to więcej na debatę. Można wszystkie kwestie, które są przedstawić, wypowiedzieć. Nikt tutaj nikomu nie ogranicza, natomiast przedłużanie i odkładanie w czasie niczemu dobremu nie służy, a prowokuje to tylko, że będą gry polityczne wokół tego całego planu odbudowy się odbywać. 

      2021-05-10 Marek Komorowski o słowach marszałka Grodzkiego 2

Przypomnijmy, że Sejm przyjął ustawę ratyfikującą Funduszu Odbudowy 4-ego maja. Zgodnie z procesem ustawodawczym senat ma teraz 30 dni na rozpatrzenie tego projektu.

jt

Hits: 16

Autor P. G.

2021-05-10

Więcej informacji z tej kategorii