Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

SG: Wczoraj 174 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 174 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. W informacji, zamieszczonej na Twitterze Straż podaje, że wobec 66 osób funkcjonariusze wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Białowieży 50 agresywnych migrantów próbowało sforsować granicę – czytamy w mediach społecznościowych. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 36 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano ponad 2,5 tysiąca migrantów. Rok temu od stycznia do listopada takich prób było zaledwie 95.

Wcześniej podlaska Policja podała, że minionej doby zatrzymano 6 osób, które pomagały migrantom w sforsowaniu granicy. Zatrzymani to 2 obywatele Uzbekistanu i obywatele Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki, a także obywatel Polski. Zatrzymani w Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim kurierzy chcieli przewieźć w samochodach 23 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Ok. 2:30 policjanci z Sejn w m. Skustelach zatrzymali renault megane, którym kierował ob. Kazachstanu – przewoził 4 ob. Iraku. Po 9 w Piątnicy na stacji paliw policjanci z Łomży zatrzymali dwie skody, których kierowcy obywatele Uzbekistanu przewozili 8 ob. Iraku Przed 16 policjanci z Katowic w Narwi hyundai, w którym ob. Turcji przewoził 3 – ob. Turcji. Po 20 policjanci z Grajewa w m. Starych Gutach zatrzymali bmw, w którym ob. Sri Lanki przewoził 4 osoby. Przed 22 policjanci zatrzymali w Bielsku Podlaskim zatrzymali forda mondeo, w którym ob. Polski przewoził 4 ob. Iraku.

Funkcjonariusze zatrzymali już 310 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Przewozili oni w sumie blisko 1300 migrantów.

Podlaska Policja, IAR/red. pg

Hits: 4

Autor P. G.

2021-11-23

Więcej informacji z tej kategorii