Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

SG: Wczoraj 233 próby nielegalnego przekroczenia granicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wczoraj Straż Graniczna odnotowała 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Major Katarzyna Zdanowicz z podlaskiej SG poinformowała, że strażnicy zatrzymali trzech cudzoziemców, 26 osobom wydali postanowienia o opuszczeniu Polski, a pozostałe próby udaremnili. Wśród zatrzymanych osób są dwaj Irakijczycy i Syryjczyk.

Straż Graniczna poinformowała też, że wczoraj doszło do kolejnej próby siłowego wepchnięcia na ogrodzenie graniczne grupy kilkudziesięciu osób. Służby białoruskie użyły także lasera, który kierowały w stronę polskich funkcjonariuszy i żołnierzy.

Jak powiedziała IAR Ewelina Szczepańska z biura prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej, wieczorem służby białoruskie wypchnęły grupę 40 osób na ogrodzenie w okolicy Kuźnicy. Głównie były to kobiety i dzieci. Po pewnym czasie Białorusini zrezygnowali z tych prób. “Zostali oni podepchnięci do grupy, która już tam wcześniej była, tak aby głos dzieci był dobrze słyszalny” – powiedziała Ewelina Szczepańska.

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze mówili także o zielonym laserze kierowanym w ich stronę zza granicy. “Nie wiemy jakiego rodzaju jest to laser jednak jest widoczne zielone światło lasera” – poinformowała Ewelina Szczepańska.

Wczoraj Straż Graniczna odnotowała 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano trzech cudzoziemców, 26 osobom wydano postanowienia o opuszczeniu Polski, a pozostałe próby udaremniono. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała w sumie ponad 33 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponad 17 tysięcy z nich miało miejsce w październiku.

IAR

Hits: 10

Autor P. G.

2021-11-12

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...