Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

SG: Wczoraj 309 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wczoraj Straż Graniczna odnotowała 309 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. “Funkcjonariusze zatrzymali 17 osób” – mówiła Ewelina Szczepańska z Sekcji Prasowej Komendy Głównej Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych są obywatele m.in. Iraku, Syrii, Turcji i Iranu.

Wobec 85 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

– Cały czas też na tej granicy zatrzymujemy osoby, które pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy. Wczoraj zatrzymaliśmy sześć takich osób – mówi Szczepańska.

Od godziny 7 do odwołania na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy jest zawieszony ruch graniczny. Według polskiego rządu w tamtym obszarze może znajdować się nawet kilka tysięcy cudzoziemców, głównie z Bliskiego Wschodu. Wczoraj migranci próbowali forsować zasieki znajdujące się na pasie przygranicznym. Ewelina Szczepańska mówiła, że sytuacja w tej okolicy jest trudna i niebezpieczna:

– W zależności od rozwoju sytuacji będą podejmowane siły i środki. Wczoraj kilkudziesięcioosobowa grupa próbowała sforsować granicę. Nie przekroczyła jej. Ta próba została udaremniona.

Dziś o godzinie 16.00 ma się rozpocząć dodatkowe posiedzenie Sejmu. Posłowie wysłuchają informacji rządu o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i podejmowanych działań.

IAR

Hits: 6

Autor P. G.

2021-11-09

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...