Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

SG: Wczoraj 58 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minionej doby 58 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Straż Graniczna podaje na Twitterze, że wobec 16 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.

W listopadzie Straż Graniczna odnotowała 8 tysięcy 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17 i pół tysiąca. Od początku roku takich prób było prawie 40 tysięcy.

Natomiast podlaska policja podała, że wczoraj zatrzymano 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Łosince i Tonkielach kierowcy to obywatele Polski i Białorusi. Przewozili 5 obywateli Iraku i 3 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Kurierzy zostali zatrzymani, a samochody trafiły na parking dowodów rzeczowych.

Po 6 w Łosince policjanci z Katowic zatrzymali fiata ducato, w którym obywatel Polski, który przewoził 4 obywateli Iraku i 3 obywateli Syrii. Po 18 w Tonkielach policjanci ze Szczecina zatrzymali forda. Obywatel Białorusi przewoził obywatela Iraku.

Policjanci zatrzymali już 375 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy chcieli przewieźć 1363 osoby.

red. pg

Hits: 8

Autor P. G.

2021-12-02

Więcej informacji z tej kategorii