Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Sport: Jakie szanse ma Polska na mundialu 2022?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wielkimi krokami zbliża się mundial w Katarze. Do tego wydarzenia pozostał już tylko nieco ponad jeden miesiąc. Wszystko rozpocznie się 20 listopada 2022 roku. Polskich kibiców oczywiście najbardziej interesuje to, jak zaprezentują się zawodnicy Czesława Michniewicza. Czy Polacy mogą odegrać w Katarze jakąś znaczącą rolę? Oto szczegółowa analiza tego zagadnienia!

Ostatnie wyniki pozostawiają sporo do życzenia…

Po wywalczeniu awansu na Mistrzostwa Świata do Kataru reprezentacja narodowa Polski rozegrała kilka meczów w ramach Ligi Narodów UEFA. Niestety, podopieczni Czesława Michniewicza zaprezentowali się słabo. Co prawda został wykonany plan minimum (utrzymanie się w elicie), ale kibice na pewno oczekiwali o wiele więcej po ostatnich potyczkach. Nic dziwnego, że redaktorzy publikujący newsy sportowe w serwisie https://sport1.pl powątpiewają w sukces Biało-czerwonych na mundialu w Katarze… Warto zaznaczyć, że gracze Czesława Michniewicza w sześciu spotkaniach Ligi Narodów UEFA zdobyli zaledwie siedem punktów. Na ten dorobek złożyły się dwie wiktorie z Walijczykami i jeden szczęśliwy remis z Holendrami. Poza tym raz przegraliśmy z Pomarańczowymi, a dwukrotnie okazaliśmy się słabsi od Belgów. W sumie kadrowicze Czesława Michniewicza strzelili sześć goli, a 12 stracili. Szczególnie delegacyjna porażka z Belgami (1:6) pokazała, że Polska jest daleko od światowej czołówki.

Z kim zagramy w grupie?

Można pocieszać się tym, że Mistrzostwa Świata to oddzielny turniej i wszystko zaczyna się od zera. Forma Biało-czerwonych jako całej drużyny narodowej nie może jednak napawać zbytnim optymizmem. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się wyjść z grupy na mundialu w Katarze. W tej fazie zagramy kolejno z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Podopieczni Czesława Michniewicza będą rywalizować co cztery dni, począwszy od 22 listopada 2022 roku. Warto przypomnieć, że do kolejnej fazy awansują dwie najlepsze ekipy. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze miejsce zajmą Argentyńczycy.

Kadra narodowa Albicelestes gra naprawdę dobrze pod wodzą swojego trenera. Wreszcie w sztabie Argentyny jest ktoś, kto potrafi dotrzeć do gwiazd i zrobić z nich mocną drużynę. Lionel Scaloni dogaduje się ze swoimi piłkarzami. Szczególne znaczenie ma dobry kontakt z Lionelem Messim. Argentyna jest zatem zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie C. Dużo wskazuje na to, że Polska będzie zaś rywalizować o awans z Meksykiem.

Na kogo możemy trafić w fazie pucharowej?

Meksyk ma swoje problemy, dlatego liczymy, że kadrowicze Czesława Michniewicza (mimo swojej kiepskiej postawy) jednak awansują dalej. To my mamy w swoich szeregach m.in. najlepszego napastnika na świecie, czyli Roberta Lewandowskiego. Coraz lepiej grają także Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny. Jeśli awansujemy dalej (najprawdopodobniej z drugiej lokaty), to jest spore prawdopodobieństwo, że trafimy… na Francuzów. Mistrzowie Świata chcą obronić trofeum. Niestety, w tym spotkaniu nie będzie łatwo o sprawienie niespodzianki.

Artykuł sponsorowany

2022-10-20

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...