Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Sport: Worek medali zawodników PREFBETU

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach rozegranych w Białymstoku, których organizatorem był KS PREFBET-SONAROL zawodnicy tego klubu zdobyli 5 medali jako klub oraz kolejne pięć biegając w reprezentacji województwa podlaskiego.

Zawodnicy PREFBETU okazali się najlepsi w sztafecie 4x200m w kategorii U20 oraz cztery razy zdobywali tytuł v-ce mistrzów Polski w konkurencjach: 4x800m, 4x800m U20, 4×400 Mix oraz 2x2x400m. Najciekawszą chyba pod względem walki i dramaturgii okazała się najliczniej obsadzona konkurencja 2x2x400 metrów w której biegła 1 kobieta i 1 mężczyzna a dystans 1 okrążenia pokonywali po dwa razy na mniej więcej …1-no minutowej przerwie. Od samego startu w walce o medale liczyło się 4 ekipy: PREFBET-SONAROL, MKS Pułtusk i 2 drużyny Kondycji Piaseczno. Po wielokrotnych zmianach na prowadzeniu ostatecznie linię mety na czele minęły Kondycja Piaseczno I i II skład oraz PREFBET-SONAROL. Jednak kilka minut po biegu zdyskwalifikowano Kondycję Piaseczno I skład za „zgubienie” pałeczki, w wyniku tego PREFBET-SONAROL przesunął się na druga lokatę a na najniższym stopniu podium stanął duet z Pułtuska.

Drugą konkurencją z której klub jest bardzo zadowolony to 4×400 mix. Ta konkurencja jest od Igrzysk w Tokyo konkurencją olimpijską więc medal w takim biegu smakuje dużo lepiej. Z pośród 20tu klubów, które zdobywały na tej imprezie medale nasz klub zdobył najwięcej bo 5 medali wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz(4) i Kondycje Piaseczno i Politechnikę Opolską po 3 krążki. Natomiast w klasyfikacji medalowej biorąc pod uwagę kwartość medali najlepsi okazali się biegacze Kondycji Piaseczno (2-0-1) przed PREFBETEM-SONAROL(1-4-0) i Opolem(1-0-2).

W klasyfikacji medalowej województw wygrało województwo mazowieckie z 7ma medalami (4-0-3) przed podlaskim ( 15 medali, 3-8-4) i Łódzkim 6 krążków(3-1-2). Barwy klubu reprezentowało ośmioro zawodników z czego 3osoby zdobyły po 4 medale a najbardziej zapracowany był Bartosz Jurak mający udział we wszystkich 5-ciu naszych medalach. Tym sposobem KS PREFBET SONAROL wywalczył w tym sezonie już 11 medali Mistrzostw Polski i pomimo dotychczasowego pecha po raz kolejny przekraczamy 10 medali w jednym roku. Dodajmy, że ze startującej 8-mki medalistów, aż 7 to uczniowie i tegoroczni absolwenci Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Początkowo mistrzostwa miały się nie odbyć, ponieważ nie było chętnego, aby je zorganizować. Chcąc, aby kolejna edycja się odbyła klub podjął się tego zadania mając tylko kilka tygodni na organizację. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i Marszałkowi Markowi Olbrysiowi oraz pomocy sponsorów PPB PREFBET Śniadowo i Sonarol Sp.j. Najda imprezę udało się sprawnie przeprowadzić za co klub serdecznie dziękuje.

BŚ/Andrzej Korytkowski/fot. Tomasz Kasjaniuk

Hits: 28

2022-09-21

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...