Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Straż Graniczna: 311 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W ciągu minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 311 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano dwóch obywateli Iraku próbujących dostać się do Polski. Straż Graniczna zapobiegła pozostałym próbom.

Rzecznik Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska poinformowała Informacyjną Agencję Radiową, że za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze zatrzymali sześciu cudzoziemców. Było to dwóch obywateli Rumunii, dwóch Czeczenów oraz jeden obywatel Ukrainy i jeden obywatel Tadżykistanu.

– Osoby te otrzymały decyzję o natychmiastowym opuszczeniu naszego kraju. Zostanie im dodatkowo postawiony zarzut popełnienia przestępstwa karnego – mówiła Anna Michalska.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 3 tysiące prób nielegalnego przedostania się na terytorium Polski.

Jak informował wczoraj w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik w tym roku zatrzymano 1 481 osób, które w sposób nielegalny dostały się do Polski z Białorusi. Połowa z nich to obywatele Iraku, ale są wśród nich również obywatele Syrii, Afganistanu, Rosji, Somalii, Tadżykistanu, Iranu, Egiptu, a nawet Kuby.

IAR

Hits: 9

Autor P. G.

2021-09-16

Więcej informacji z tej kategorii