Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szczuczyn: Samorządowe Przygody z Nauką zagościły w mieście

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Polscy i amerykańscy żołnierze, grochówka, stoiska naukowe – takie atrakcje czekały dzisiaj na mieszkańców w Szczuczynie w ramach pikniku “Samorządowe Przygody z Nauką”. 

To przepiękna sprawa, bo z jednej strony możemy powspominać i zatęsknić za wakacjami, a z drugiej dzieci oraz starsi mieszkańcy mogą przyjść i troszeczkę odpocząć, spotkać się w centrum miasta, pobawić się. A jak jeszcze łączymy z zabawą naukę, to już piękna sprawa – mówi burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński.

Na pikniku gościła tradycyjnie Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży:

Mamy przygotowane cztery tematy: dotyczące wykorzystania roślin; zamienników cukru, czyli w jaki sposób można używać roślin naturalnych żeby nie zużywać cukru. Z drugiej strony miód, nasza pasieka, którą mamy przy uczelni i w jaki sposób możemy wykorzystać ten miód. A ze strony takiej techniczne, to prezentacja dronów oraz robotów, które możemy wykorzystać do różnych zadań – mówi prorektor uczelni, Andrzej Borusiewicz.

Organizatorem festynów “Samorządowe Przygody z Nauką” jest Łomżyńskie Forum Samorządowe we współpracy w Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży. Kolejny, a zarazem ostatni, jest zaplanowany na 30. września w Rutkach-Kossakach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

jt

Hits: 47

Autor J. T.

2021-09-19

Więcej informacji z tej kategorii