Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Szczudło: Solidarna Polska nie poprze funduszu odbudowy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Solidarna Polska zgodnie ze swoimi zapowiedziami, będzie przeciwko Funduszowi Odbudowy. Stanowisko partii potwierdziła Radiu Nadzieja posłanka ugrupowania, Aleksandra Szczudło:

– Solidarna Polska już od samego początku zapowiadała, że no niestety nie może poprzeć tego funduszu odbudowy ze względu na przede wszystkim wspólnotowienien długu, ale jak również ze względu na powiązanie z praworządnością. Chcemy, żeby dalej Polska była tak silnym i suwerennym krajem, nie chcemy federalizacji Europy i w związku z tym, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, nie możemy dzisiaj zagłosować za. 

      2021-05-04 Aleksandra Szczudło o funduszu odbudowy 1

Zdaniem parlamentarzystki to głosowanie nie wpłynie na sytuację wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy:

– Nie sądzę, żeby to wpłynęło w jakikolwiek sposób. Na pewno dyskusja już była, było to też głośna dyskusja medialna. Liderzy wszystkich trzech ugrupowań dyskutowali na ten temat, także myślę że po dzisiejszym głosowaniu nic się nie zmieni. Zjednoczona Prawica to jest w ostatnich latach coś co spotkało nas najlepszego i na pewno będzie kontynuowana.

      2021-05-04 Aleksandra Szczudło o funduszu odbudowy 2

Przypomnijmy, że dzisiejsze posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło ratyfikacji Funduszu Odbudowy, rozpocznie się o godzinie 16.

jt

Hits: 41

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...