Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Taniec: Maj usłany sukcesami tancerzy B.K. STEP

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tancerze studia Hip Hop i Break Dance wzięli udział w 4 najbardziej znaczących turniejach tańca, które odbyły się majowym kalendarzu imprez tanecznych. Zawodnicy wrócili z kolejnymi sukcesami na koniec.

Pierwszy z nich odbył się 7-8 pod nazwą Breaking School Battle – impreza z cyklu Polish Breaking Tour dająca możliwość startu w Mistrzostwach Świata WDSF, a nawet w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku. Szymon Dmoch nie miał sobie równych tego dnia wywalczył 1-wsze miejsce w kategorii 12-15 lat, co dało mu również 1-wszą lokatę w rankingu tej federacji.

Drugi turniej odbył się 14-15 w Cinema City Kinepolis w Poznaniu pod nazwą Urban Style, który zgromadził aż 700 tancerzy Hip Hop z całej Polski. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie a reprezentantki Łomży zdobyły: IV miejsce Kasia Boguska spośród 250 uczestników startujących w kategorii 1 vs 1 – 12-14 lat oraz VI miejsce formacja The New Chapter Crew w składzie: Kinga Dąbrowska, Małgorzata Rogińska, Kinga Pietruszewska, Klaudia Czerwińska, Lena Staśkiewicz, Gabriela Tymińska, Lena Świderska, Maria Rupacz , Patrycja Łomotowska, Amelia Kaczkowska, Maja Smolińska, Amelia Dąbrowska, Natalia Baranowska .

Trzeci z kolei turniej odbył się 15 maja w Łapach pod nazwą IX Podlaski Festiwal Tańca Nowoczesnego, w którym wzięli udział tancerze z formacji Equal Kids .

Na podium stanęli :

w kategorii street dance do 10 lat

Natan Zawojski – IV miejsce

w kategorii street dance do 12 lat

Nadia Zawojska – III miejsce

Natalia Nierwińska – IV miejsce

Karolina Chojnowska – V miejsce

Adrianna Dmochowska – VI miejsce

Tosia Szydlik – VII miejsce

Natalia Bajkiewicz – VIII miejsce

w kategorii formacje do 12 lat

I miejsce Equal Kids w składzie: Ada Dmochowska, Karolina Chojnowska,

Wiktoria Staniszewska, Antoni Mrówko, Maja Chrostowska, Nadia Zawojska,Natan Zawojski, Natalia Nierwińska, Lena Wiśniewska, Natalia Bajkiewicz, Łucja Kowalczyk, Lena Julecka, Alicja Błedos, Ewa Dziemiańczuk.

Ostatni turniej to Street Noise odbywający się co roku w Białymstoku. Tegoroczna edycja odbyła się w klubie Gwint i była podzielona na dwa dni i dwa style taneczne:

21.05 Hip Hop – tego dnia tancerki zdobyły:

IV miejsce Marysia Rupacz i Natalia Baranowska (12-15 lat )

III miejsce Kasia Boguska i Tina Gnoza (16 +)

22.05 Breaking – jak zwykle Szymon Dmoch wygrywa w duecie z Igorem Bianga kategorię 12-15 lat . Tego samego dnia startując z Dawidem Rostkowskim w kategorii dorosłych wywalczył dodatkowe II miejsce.

„Tancerze ze studia BK Step znajdują się w czołówce Polskiej sceny tanecznej.

Stały udział w największych turniejach tańca daje im możliwość konfrontacji z najlepszymi.

– Tutaj nie chodzi o zdobywane miejsca, ale o rozwój przygotowujący do startu w prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach tanecznych – podkreśla Marek Kisiel, prezes Stowarzyszenia BK Step oraz założyciel Crazy Twisting Group. – Pracując w MDK, gdzie trenowałem naszych ówczesnych mistrzów mieliśmy takie samo podejście: najważniejszym osiągnięciem było stworzenie takiej grupy i robienie tego, co kochaliśmy. To zaowocowało wieloma zdobytymi tytułami, m in. Mistrzów Europy a nawet Świata . Nasze miasto wspiera młodych, utalentowanych i pracowitych tancerzy, z których może być dumne. Wspólnie wychowujemy zdolną młodzież zasilającą szeregi BK Step. Jesteśmy za to wdzięczni i bardzo dziękujemy Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu.

mat. nadesłany

Hits: 17

Autor P. G.

2022-05-23

Więcej informacji z tej kategorii