Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tenis: UKS Return Łomża najlepszym klubem tenisowym na Podlasiu 10 raz z rzędu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz dziesiąty rzędu. To wynik najnowszego – za rok 2021 – rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 107 miejscu, 116 jest Akademia Tenisowa Dzikiewicz a na 151 miejscu uplasował się klub UKS Sokół Asy Białystok. Natomiast liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko Biała.

Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów i instruktorów Tomasza Waldzińskiego, Aleksandry Durzyńskiej, Zuzi Łempickiej, Marysi Rusieckiej, Oli Wawrzyniak ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego   III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie realizuje program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników  a także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2021 opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, MOSIR Łomża, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu,  bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę się, że co roku zajmujemy wysoką pozycję w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu   rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych- działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach. – mówi Tomasz Poreda

Obserwując  jednak  sytuację szkolenia dzieci i młodzieży pod kontem tenisa w naszym mieście dochodzę do wniosku, że nasz Klub powinien bezsprzecznie zająć się również szkoleniem osób zajmującym się uczeniem gry w  tenisa w Łomży. 

Dlatego w bieżących roku przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa zamierzamy zorganizować trzy kursy szkoleniowe: Animatora, Instruktora i Trenera Szkolenia Podstawowego w Tenisie. Przyczyni się to z pewnością do podniesienia jakości merytorycznej  zajęć tenisowych dla najmłodszych realizowanych w naszym mieście  – dodaje 

Cieszę się, że Studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Instruktora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli z powodzeniem wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie – mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Niestety czas pandemii jest bardzo trudnym okresem dla naszych tenisistów i całego Klubu. Ze względu na ich bezpieczeństwo nasi zawodnicy w ubiegłym roku trenowali zdecydowanie mniej na korcie, rzadziej wyjeżdżali na ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje a treningi ogólnorozwojowe realizowali samodzielnie. Mam ogromną nadzieję, że już wkrótce pandemia COVID 19 przejdzie do historii – kończy wypowiedź Prezes Klubu.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz w roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych , szkolenie w ramach Tenis 10 oraz wykształcenie i kwalifikacje trenerów.

W województwie podlaskim aktywnie działa sześć  licencjonowanych klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz,  TT Stanley Białystok, TMKS Kamila Suwałki i UKS Return Łomża.

mat. nadesłany/na zdjęciu Tomasz Poreda, Prezes UKS Return Łomża

Autor P. G.

2022-01-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 29 listopada

Słowo Życia: 29 listopada

WTOREK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Łk 10, 21-24 Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze,...