Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: Edukacyjny spacer nad Narwią

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nad Narwią w Tykocinie powstają bulwary i ścieżka edukacyjna. W ten sposób władze miasta chcą wykorzystać możliwości jakie daje rzeka.

Chcemy przenieść ruch turystyczny także nad Narew – mówi Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina:

– Ta ścieżka edukacyjna będzie takim otwarciem się na rzekę i przeniesieniem też ruchu turystycznego nad tereny nadrzeczne nasze. Dlatego bardzo z tego tytułu dziękuje Urzędowi Marszałkowskiemu i marszałkowski Arturowi Kosickiemu za dostrzeżenie tej potrzeby zbudowania takiej ścieżki, bo byliśmy do tej pory odwróceni tyłem do rzeki, a niewątpliwie Narew jest naszym walorem i naszą atrakcją. Bardzo z tej inwestycji cieszymy się. Jedna część tej ścieżki będzie właśnie wykonana z funduszy Urzędy Marszałkowskiego i funduszy własnych. Natomiast druga część będzie wykonania z pieniędzy, które otrzymamy w ramach porozumienia Polsko-Litewskiego. 

      2021-05-04 Marusz Dudziński o ścieżce nad Narwią

W tej chwili trwają prace nad pierwszym etapem. Powstaje chodnik, oświetlenie i bariery, które zabezpieczą teren od strony rzeki. W sumie nad Narwią ma powstać 1,5 kilometrowa ścieżka. Inwestycja, która pochłonie 4 mln złotych (1,2 mln złotych to dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego), powinna być jeszcze w tym roku.

pg

 

Hits: 27

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...