Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: Otwarto pierwszy żłobek

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Tykocinie przy ul. Szkolnej 1 powstał pierwszy żłobek. W nowoczesnych pomieszczeniach opiekę znajdzie 19 dzieci do 3 roku życia.

To była placówka, której nam brakowało – mówi podczas uroczystego otwarcia żłobka Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina:

– Z rozmów z rodzicami wiem, że to była placówka bardzo długo wyczekiwana. I bardzo długo wszyscy rodzice czekali, bo babcie zaczynają coraz częściej przebywać w klubie seniora, więc niekoniecznie chcą pilnować dzieci. A tego typu instytucja jest bardzo w Tykocinie potrzebna. Na dzień dzisiejszy jesteśmy przygotowani na przyjęcie 19 dzieci. W momencie ukończenia projektu, czyli po dwóch latach będziemy również skłonni do tego, żeby przyjąć kolejną taką grupę dzieci. Czyli około 40 dzieci w sumie ten żłobek pomieści. 

      2021-06-01 Mariusz Dudziński o żłobku

Inwestycja powstała przy wsparciu finansowych z programu Maluch+. Samorząd otrzymał 627 tysięcy złotych na utworzenie żłobka i kolejne ponad 600 tysięcy, z których finansowane będzie funkcjonowanie placówki przez kolejne dwa lata.

pg/fot. PUW

Hits: 55

Autor P. G.

2021-06-01

Więcej informacji z tej kategorii