Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: Spotkanie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Tykocinie (woj. podlaskie) odbyło się spotkanie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. W sumie Forum zrzesza 21 stacji radiowych w tym m.in. Radio Nadzieja, Radio Fiat, Radio Niepokalanów, Jasna Góra. Dzięki tej współpracy obejmujemy 75 procent kraju, rzetelnymi informacjami, ciekawymi audycjami, oraz dobrą muzyką.

Nasze forum daje poczucie że jesteśmy jednością, i docieramy do naprawdę imponującej ilości słuchaczy podkreślał ks. Mariusz Wedziuk – przewodniczący Forum Niezależnych rozgłośni katolickich – jednocześnie dyrektor Radia Warszawa:

– Dziś jest nas w Polsce 21 rozgłośni zrzeszonych w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Stacje mają różną specyfikę, działają na różnym terenie. Różny program, ramówkę mają prawda w zależności od danej rozgłośni. Nie mniej jednak, każda z tych stacji pełni dwie misje. Po pierwsze jest radiem lokalnym, regionalnym. Po drugie jest radiem katolickim, które też formułuje, ewangelizuje swoich słuchaczy. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją i też nie traktujemy siebie jako konkurencji, tylko bardziej jako dobrą współpracę to traktujemy. 

      2021-10-12 ks. Mariusz Wedziuk o spotkaniu Niezależnego Forum Rozgłośni Katolickich

Nasza wspólnota pozwala, być blisko mieszkańców, to nasz najważniejszy cel podkreśla ks. Piotr Krzyszkowski, dyrektor Radia Viktoria w Łowiczu:

– Często próbuje się nas zaszufladkować, że to ma być jakaś rozgłośnia typowo modlitewno-formacyjna i co wy się tam będziecie interesować bieżącymi sprawami, lokalną polityką. A my idąc za głosem katolickiej nauki społecznej chcemy trzymać rękę na pulsie społeczeństwa. Chcemy poruszać problemy, które dotyczą tych ludzi, a więc często stajemy się takim podmiotem, który musi interweniować w różnych sprawach. No i wtedy jest zdziwienie, co tutaj robi rozgłośnia katolicka. Powinniście się tam grzecznie modlić, puszczać łagodną muzykę. 

      2021-10-12 ks. Piotr Krzyszkowski o spotkaniu Niezależnego Forum Rozgłośni Katolickich

Więcej informacji o Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich znajdziecie państwo na stronie radiokatolickie.pl

mb

Hits: 40

Autor P. G.

2021-10-12

Więcej informacji z tej kategorii