Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: Wernisaż wystawy Roberta Glińskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Tykocinie trwa II plener Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jednym z jego elementów jest wystawa rysunków i akwareli z Tykocina autorstwa Roberta Glińskiego, wybitnego reżysera i malarza.

– „Mój skok w bok” tytuł wystawy. 50 lat temu razem z Ryszardem Rogala studiowaliśmy i tu byliśmy na pierwszym plenerze. Coś takiego jest ze pewne rzeczy zostają w nas. Rysunek został. Ja robię teraz filmy ale tez rysuje kadry, ruch kamery. Tych rysunków filmowych jest dużo. Tu dziś wracam do przeszłości. Stad tez tytuł wystawy. Dziękuje ze udało się zrobić te wystawę powiedział Robert Glinski. Artysta więcej o swojej pasji opowiedział w Popołudniówce Radia Nadzieja. 

– Jestem związany z Tykocinem sentymentalnie. Chciałbym żeby tak było. Dziękuje za życzliwość i gościnność dodawał Ryszard Rogala, który swoją wystawę z akwarelami z Tykocina otworzył 8 maja w restauracji Alumnat.

Radości z zainteresowania artystów miastem i gminą nie krył burmistrz Mariusz Dudziński:

– Obaj Panowie tworzą historie Tykocina. Pewne krajobrazy Tykocina, który ma swoją energię, uwieczniają to jak wygląda rzeczywistość. To widać na tych pracach. Dziękuje Panom za to co robicie. Za Waszą twórczość. To niesamowite i ważne jest dla Tykocina.

Wernisaż odbył się w piątek, 14 maja, w Villi Regent.

Kolejny, kończący II plener Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, wernisaż odbędzie się 15 maja o godz. 16. Będzie to wystawa tzw. “mokra” z pracami z plenerów, które właśnie powstają.

red. pg

Hits: 62

Autor P. G.

2021-05-15

Więcej informacji z tej kategorii