Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Via Baltica: GDDKiA gotowa do ogłoszenia przetargu na obwodnicę Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest gotowa do ogłoszenia przetargu na nowego wykonawcę drugiej części obwodnicy Łomży, która powstaje w ramach trasy Via Baltica. Procedura ma ruszyć jeszcze w lipcu.

Czekamy tak naprawdę na zatwierdzenie programu inwestycyjnego przez Ministerstwo Infrastruktury – mówił w audycji „Gość Dnia ” dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, Wojciech Borzuchowski:

– Najprawdopodobniej lada moment otrzymamy ten program inwestycyjny. My jesteśmy już gotowi do ogłoszenia tego przetargu. On też ma swój kalendarz, że tak powiem. To by skutkowało zawarciem umowy z nowym wykonawcą, gdzieś tam styczeń-luty przyszłego roku. I tutaj już nie ma żadnej prolongaty czasowej. Po zawarciu tej umowy praktycznie wykonawca może wchodzić na plac budowy. Tym bardziej, że ma gotowy projekt i zezwolenie na realizację inwestycji. 

      2021-07-15 Wojciech Borzuchowski o obwodnicy Łomży 1

GDDKiA chcą, aby nowy wykonawca jak najszybciej oddał do użytku chociaż jedną jezdnię:

– Zakładamy pewne kamienie milowe, tak to się u nas nazywa w tych kontraktach. Tak żeby wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę był zobowiązany do wykonywania pewnych etapów w terminie. Chcemy, żeby w miarę szybciej doprowadził do tego, żeby przynajmniej jedną jezdnię uruchomić, a w między czasie dobudowywać kolejną, tak żeby ten ruch choćby na początku jedną jednią, jednak już nie odbywał się przez obszar miasta. 

      2021-07-15 Wojciech Borzuchowski o obwodnicy Łomży 2

Przypomnijmy, że do rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą doszło w maju br. Powodem było to, że uzyskaniu decyzji ZRID nie zamierzał on przejść do fazy budowy, oficjalnie powołując się m.in. na pandemię COVID-19 i niemożność przyjazdu kilkudziesięciu pracowników z Włoch.

Cała Via Baltica ma być przejezdna do 2024 roku.

pg

Hits: 39

Autor P. G.

2021-07-15

Więcej informacji z tej kategorii