Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Via Baltica: Wkrótce poznamy nowego wykonawcę dużej obwodnicy Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Już tylko jednego elementu układanki, zwanego obwodnicą Łomży, brakuje w ciągu drogi S61. Chodzi oczywiście o odcinek od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno w pobliżu Kisielnicy.

Jak wygląda postępowanie przetargowe w sprawie tej inwestycji? O tym Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

– Odcinek od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno jest w tej chwili w trakcie przetargu w trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty. Chcielibyśmy dokonać tego wyboru jeszcze w grudniu. 

      2021-12-01 Rafał Malinowski o wyborze nowego wykonawcy obwodnicy Łomży 1

Jeszcze w tym miesiącu gotowy będzie odcinek od węzła Łomża Południe do węzła Łomża Zachód. Mimo gotowości, jeszcze nim nie pojedziemy:

– Jest to ponad 7-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej, dwujezdniowy. On w przyszłości, w docelowym rozwiązaniu będzie już obwodnicą Łomży. Natomiast w tej chwili dochodzi do przyszłego, planowanego węzła Łomża Zachód, który to węzeł będzie realizowany w ramach zadania Łomża Zachód – węzeł Kolno. 

      2021-12-01 Rafał Malinowski o wyborze nowego wykonawcy obwodnicy Łomży 2

Według zapewnień całą trasą S61 mamy pojechać na początku 2024 roku.

jt

Hits: 108

Autor P. G.

2021-12-01

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...