Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wesołe pszczoły w Hali Kultury!

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 130 prac wpłynęło na konkurs “Wesoła pszczoła – malowane wiersze” skierowany do uczniów szkół podstawowych Łomży i powiatu łomżyńskiego.

        Zainteresowani musieli napisać wiersz o tematyce związanej z pszczołami i wykonać do niego ilustrację w dowolnej technice formatu A4 lub A3. Ilość prac przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi pomysłodawczyni konkursu Agnieszka Zielewicz ze Stowarzyszenia Miód Na Serce. Bajkowa twórczość napłynęła między innymi z Dobrzyjałowa, Jeziorka, Olszyn, Starego Bożejewa czy Nowych Kupisk. Konkurs został zrealizowany wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży oraz Leśną Pracownią i łomżyńskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

       Prace zostały ocenione pod kątem estetyki, pomysłowości i języka. To już druga edycja Wesołej Pszczoły. Cel niezmienny – uwrażliwiać dzieci na zagadnienia związane z ekologią, przyrodą i środowiskiem naturalnym. Nazwiska zwycięzców poznamy podczas uroczystego finału. Ten odbędzie się już jutro (17.06.2021 r.) o godzinie 10:00 w Hali Kultury i połączony będzie z otwarciem wystawy złożonej ze wszystkich nadesłanych pszczół i wierszy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i medialnym Radia Nadzieja.

fot. AZ

Hits: 65

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii