Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów w Ostrowi Mazowieckiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jutro, 7 grudnia w Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaplanowany jest Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów. Tematem spotkania będą “Cztery Relacje w Życiu Kapłana”.

O dniu skupienia kapłanów mówi prowadzący, dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, ksiądz doktor Tomasz Kozłowski:

Adwentowy Dzień Skupienia to będzie moment, w którym księża będą mogli się zatrzymać wśród swoich licznych obowiązków, które mają w tym szczególnym czasie i będą mogli się skupić na czterech ważnych wymiarach życia kapłańskiego. To jest główny temat tego dnia skupienia.

      2023-12-06 Ksiądz dr Tomasz Kozłowski o temacie spotkania

Duchowny dodaje, że kapłani potrzebują własnej formacji:

-Kapłani potrzebują własnej formacji, żeby móc formować też innych, bo są przewodnikami i pasterzami wspólnot. Sami potrzebują słuchać Słowa Bożego, ponieważ sami potrzebują pokarmu, który później dają swoim wiernym i też dla relacji kapłańskich jest to bardzo ważne. To jest moment, gdzie można się podzielić tym, czym się obecnie żyje w kapłańskim gronie, a wiadomo, że kiedy mamy wspólne zaangażowania to możemy sobie dać wspólne wsparcie.

      2023-12-06 Ksiądz dr Tomasz Kozłowski o formacji kapłanów

Nauczanie oparte będzie na słowach papieża Franciszka podsumowuje ksiądz doktor Tomasz Kozłowski:

-Każdy z nas zmaga się, jest to można powiedzieć nam dane i zadane, żeby rozwijać się w tych czterech relacjach. Jest to kazanie papieża Franciszka, który wygłosił je kilkukrotnie do księży i na podstawie tej homilii będą prowadzone nauczania podczas tego dnia skupienia.

      2023-12-06 Ksiądz dr Tomasz Kozłowski o kazaniu papieża

Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów odbędzie się 7 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00.

Plan wydarzenia oraz plakat publikujemy poniżej.

10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej (możliwość spowiedzi).
10.35 – Konferencja I
11.30 – Przerwa
12.00 – Konferencja II
13.00 – Panel dyskusyjny
13.30 – Posiłek
14.00 – Zakończenie

Autor M.D.

2023-12-06

Więcej informacji z tej kategorii