Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Godzina Święta z Jezusem i modlitwa o powołania w grajewskiej parafii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W pierwszy czwartek miesiąca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie przypada Godzina Święta z Jezusem.

O spotkaniu mówi wikariusz parafii, ksiądz Szymon Rydel:

-Godzina Święta z Jezusem jest to taki czas Adoracji Najświętszego Sakramentu między 23.00 a północą zgodnie z tym życzeniem, jakie Pan Jezus wyraził Małgorzacie Marii Alacoque, że właśnie pragnie, aby w tym czasie w nocy z pierwszego czwartku na pierwszy piątek miesiąca rozważać Jego mękę. U nas w parafii wygląda to w ten sposób, że ta Adoracja oparta jest o tekst objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, która właśnie miała te wizja, jak Pan Jezus cierpiał po prostu w tym czasie.

      2023-12-01 Ksiądz Szymon Rydel o Godzinie Świętej

Duszpasterz dodaje, że tego dnia również zainicjowana została modlitwa o powołania:

Po Mszy świętej wieczornej dodatkowo mamy jeszcze taką Adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z racji na to, że pierwszy czwartek miesiąca jest takim szczególnym dniem modlitwy o uświęcenie dla tych osób i o nowe powołania. Takim stałym punktem tej Adoracji jest litania do Chrystusa, Kapłana i Ofiary, bo ona, jak to też święty Jan Paweł II mówił, tak naprawdę najpiękniej i najpełniej wyraża czym jest kapłaństwo Jezusa Chrystusa.

      2023-12-01 Ksiądz Szymon Rydel o intencji powołań

Spotkania odbędą się w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi, 7 grudnia.

Autor M.D.

2023-12-01

Więcej informacji z tej kategorii