Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Koła Żywego Różańca odwiedziły Jasną Górę

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Z udziałem ok. 10 tys. osób na Jasnej Górze odbyła się w miniony weekend 11. Pielgrzymka Żywego Różańca.

Jasnogórskie spotkanie było szczególnym czasem modlitwy za Kościół, papieża, Ojczyznę, o pokój, za rodziny i młodzież oraz zachętą „by różaniec stał się modlitwą wszystkich”. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących”. To jednocześnie hasło szóstego roku Wielkiej Nowenny Różańcowej, która jest duchowym przygotowaniem do jubileuszu 200-lecia powstania Żywego Różańca.

 

      2023-06-05 Uczestnicy pielgrzymki Kół Żywego Różańca

 

Wspólnota różańcowa istnieje w prawie każdej parafii w Polsce. Jej członkowie, prosząc przede wszystkim w papieskich intencjach, każdego dnia modlą się za tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. „Żywy Różaniec” nade wszystko pamięta o misjach, bo taka też była intencja inicjatorki bł. Pauliny Jaricot – przypomniał ks. dr Jarosław Tomaszewski z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

 

      2023-06-05 ks. dr Jarosław Tomaszewsk

 

Mszy św. przewodniczył bp Jan Glapiak, który jest także moderatorem Żywego Różańca archidiecezji poznańskiej. W homilii zachęcał, by nie ustawać w praktykowaniu modlitwy różańcowej. Za Benedyktem XVI przypomniał, że „różaniec jest duchową bronią w walce ze złem, z wszelką przemocą, w walce o pokój w sercach, w rodzinach, w społeczeństwie, na świecie”.

 

xes/RJG

Autor ES

2023-06-05

Więcej informacji z tej kategorii